Książka pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak. Co jest w niej wyjątkowego?

Podobnie jak inne książki z tej serii, ta pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak to solidne opracowanie z grubymi, kartonowymi, bardzo dobrze zszytymi stronami. Tutaj dochodzą jeszcze estetyczne i pomysłowe ilustracje, które mogą spodobać się maluchowi, przedszkolakowi, a nawet uczniowi szkoły podstawowej.

Jakie ciekawe rzeczy proponuje ta książka?

Mnóstwo nowych gatunków, mnóstwo nagłówków i intrygujących faktów sprawia, że dzieci nie nudzą się podczas czytania. Nie trzeba chyba dodawać, że cenne będą informacje o tym, gdzie, kiedy i w jakich warunkach pojawił się inny gatunek dinozaurów na naszej planecie. Dzięki tej wiedzy dzieci mogą mieć doskonały wstęp do kultywowania wiedzy. Rozwinie się tutaj także rozum dziecka.

Jakie treści przedstawia ta książka?

Po wstępnym zapoznaniu się z podstawowymi informacjami na temat powstania życia na świecie, pojawienia się dinozaurów i ich gatunków, zobaczymy wiele łamigłówek, w tym labirynt porównujący ilustracje. Po takiej rozgrzewce umysłowej dzieci mogą wrócić do dalszego czytania i również poszerzania swojej wiedzy. Taka naprzemienność informacji i treningu pomaga nam utrzymać koncentrację i rozwijać wiele umiejętności.

Skąd taka popularność książki?

Sukces tej książki (i innych książek z tej serii) opiera się na ciekawych i atrakcyjnych dla dzieci ilustracjach. Nieopisane bogactwo ilustracji inspiruje młodych czytelników do generowania własnych rysunków i opowieści. Książka pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak zachęca do dzielenia się opowieściami, do snucia zawiłych opowieści o przygodach dotyczących Kudłatego i jego karalucha, co pomaga w ćwiczeniu umiejętności terminologicznych.

Jakie są jeszcze inne zalety?


Dużą zaletą książek jest szczególna twarda oprawa. Kartonowe strony, bardzo dobrze sklejone, pozwalają dzieciom siedzieć na niej i korzystać z niej przez dłuższy czas. Warto podkreślić, że “Opowiem ci, mamo” może być bardzo ciekawą serią i polecamy ją niemal wszystkim dzieciom w wieku od dwóch do sześciu lat. Dinozaury, takie jak pająki, mrówki, żaby i pszczoły, będą również pomocne jako pomoce dydaktyczne w szkole. Do bawienia się i terapii z wykorzystaniem książki warto kupić plastikowe figurki dinozaurów. Z pewnością ta książka sprawdzi się w każdych okolicznościach jako prezent.