Książka pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak jako rewelacyjny prezent

Czy zdawaliśmy sobie sprawę, że słowo dinozaur tak naprawdę oznacza “straszną jaszczurkę”? No dobra, może i wiemy, ale… Założymy się, że nie wiemy, jacy są najbliżsi krewni dinozaurów, czyli kura i gołąb. Nie, nie sądzimy, że to żart. A że istniały dinozaury były jak drapacze chmur wysokie na kilkanaście, a także długie jak wagony kolejowe? Na kartach książki pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak (https://www.taniaksiazka.pl/opowiem-ci-mamo-co-robia-dinozaury-emilia-dziubak-p-909097.html) jest wiele ciekawych faktów. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czytać.

Z jakim typem książki mamy tutaj do czynienia?

Książka pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak może być książką o podróży w czasie, której głównymi bohaterami są Kudłaty i jego karaluch. Oboje wpadają do fascynującego, ale przerażającego i niebezpiecznego świata. Na swojej drodze napotkają przeróżne rodzaj dinozaurów i całe ogromne mnóstwo innych stworzeń. Ale to nie wszystko. Przyjaciele dowiadują się również, skąd wzięło się życie na świecie, jak stara jest nasza planeta i co się z nią działo przez cały czas jej istnienia.

Wspaniała oprawa graficzna książki

Pierwszą rzeczą, jakiej pragniemy, gdy już mamy tę książkę, jest jej piękne wydanie. Twarde okładki i twarde strony ułatwiają podarowanie książki dziecku. To już duży plus. Można orzec, że książka jest dla najmniejszych moli książkowych. Wiele książek z pięknymi ilustracjami jest drukowanych na cienkich kartkach, które dziecko może jednym ruchem złamać. Świetnie, że w tym przypadku tak po prostu nie jest.

Co jeszcze może się nam spodobać w tej książce?

Po prostu świetne ilustracje. Z pewnością zachęcą każde dziecko do czytania (lub chociaż oglądania). Jednak “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” to jest niepowtarzane i rewelacyjne wydanie. Treść jest tak samo pokrewna i zupełnie rewelacyjna. Tekst przebija się przez ogrom dzięki ilustracjom. To intrygujące drobiazgi, świetne opisy. Ogółem, książka to edukacja poprzez humor, zabawę, zabawę percepcyjną i komunikację z naprawdę cudownymi ilustracjami Emilii Dziubak. Mamy tutaj jaskrawe kolory, dbałość o szczegóły lub oczarują każde dziecko, ale i rodziców. Tę książkę można polecić absolutnie każdemu. To cenna lektura, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce. Będzie ona dla dziecka bardzo ważna i pouczająca dla małego dziecka bez względu na to wszystko.